Eleganckie wozy – nabędziesz je na specjalnych aukcjach

Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, które dawniej były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on wielkie zamiłowanie do luksusu, wszystkie samochody znajdujące się w jego stajni były autami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, by odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje ekskluzywnych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą zakupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć luksus oraz zadumać się nad blaskiem innych. Nieraz, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, jaki dawno temu należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku aut wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie automotive opisujemy takie przypadki.

Licytacje aut stylowych cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o wozy najnowszej generacji – w szeregu przypadków się zdarza, że najwyższe kwoty zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś własną historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              business

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *