Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, relaks oraz znajdowanie promocji. To żywioł wielu ludzi, który możemy przypisać do terminów i dyscyplin zakupów. Niestety, nie każdy będzie tak samo przystępował do zakupów, jak i do innych sfer stworzonego przez nas życia. W szeregu przypadków zdobywamy jedynie to, co jest dla nas wymagane oraz wymagane. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy też inne takie kwestie. To nie jest do końca solidne i pomyślne. Wypada pamiętać, że właśnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, które powinniśmy niezwłocznie wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli dopasować swoich standardów życia do tego, co oferują nam punkty sprzedaży każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty handlowe zamknięte w wybrane niedziele

Tak było do tej pory – punkty były dostępne każdego dnia (prawie każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku weszła w życie ustawa, która zakazuje w wybrane niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracowników oraz przymuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat wolno dowiedzieć się na stronie internetowej zakaz handluhipermarkety.

Ustawowo w wybrane niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Punkty osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Punkty i galerie znajdujące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie i kawiarnie

Wszystkie inne punkty, galerie, supermarkety lub inne budowle handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nielegalne otworzenie sklepu w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje są w stanie nałożyć bezwzględny mandat na właściciela firmy czy też nawet mierzyć sprawę do sądu celem badawczego rozpatrzenia złamania ustawy i dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź indeks niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni tudzież całkowicie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi doznaniami obywateli. To, co jest pewne to zamęt – w pewnych sytuacjach po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zaciekawionych zapraszamy na stronę internetową zakaz handlu galerie, gdzie znajduje się ulubiony kalendarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy mogli zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, niemniej jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od paru lat wszystkie galerie bądź też inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród Polaków – na efekty powinniśmy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – następne już niebawem. Przetestuj na domenie, kiedy tak właściwie możesz zrobić niedzielne zakupy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *