Witaminy – czy opłaca się je przyjmować?

Witaminy oraz pierwiastki mineralne są koniecznymi elementami diety każdego człowieka. Są one niebezużyteczne do funkcjonowania niemalże każdego systemu w ciele. Między innymi dostosowują przemianę materii, oddziałują na układ odpornościowy, system hormonalny. To przykre o tej istotnej zasadzie zapomina gigantyczna część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w ciągłym stresie, w bezustannym pośpiechu, brak należytej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak słusznego czasu relaksu oraz odpoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. 

Zobacz sobie  zdrowe włosy

Jaka opinia krąży w stworzonym przez nas świecie? Oczywiście, iż należy brać sporo witamin. Z jakiego powodu? Bowiem witaminy są zdrowe oraz tylko one w naszym zdrowiu mogą nas utrzymać. Jednak czy to jest zgodne z prawdą? Jakkolwiek ostatnio w telewizji, gazetach oraz sieci jest bardzo dużo głosów, jakoby witaminy właściwie nie tylko na nie przychodziły z pomocą, ale jeszcze pogarszały. Powszechnie wiadomo, że choćby witaminy A, C czy E w czasie, gdy używamy je bardzo długo mogą nieść niepożądane efekty w naszym organizmie. Może w tym przypadku, poprawniej jest zastąpić witaminy tylko świeżymi warzywami i owocami? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, iż witaminy w kapsułkach nie przynoszą szkody, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, iż cechuje się ona bardzo niską toksycznością – jednakowo, jak niedobór witaminy h. Niewątpliwie, jeśli ktoś przekracza napisaną na opakowaniu dozę robi to tylko i wyłącznie na swoją osobistą odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, iż niebezpieczne może być przyjmowanie witaminy A. Dlaczego? Ponieważ może ona powodować bóle głowy lub biegunkę czy generalnie zmniejszać nasze samopoczucie.

Jednakże, aby to w ogóle miało miejsce, trzeba dziennie przewyższać jej dozwoloną dozę, aż kilkakrotnie. Jak widać, witaminy są zdrowe i mogą nam pomagać. Jedyny kłopot jest tak de facto w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę a przez to ujrzeć, co jest na niej napisane, żeby zamiast migreny zachować zdrowie. Poza tym, nawet jeśli zażywamy regularnie witaminy nie powinniśmy absolutnie rezygnować z spożywania świeżych warzyw i owoców. One mają w sobie to samo, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak wszystko inne na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie możemy zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o owocach. One są tylko i wyłącznie uzupełnieniem prowadzonej przez nas kuracji odchudzającej oraz tak muszą być traktowane. Jako tradycyjne elementy, zdrowe tak, lecz tylko suplementy. 

Zobacz również : sposób na zniszczone włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *